Diğer tedaviler

Hastaların gereksindiği ölçüde kullanılabilecek yöntemlerin diğerlerini sıralayalım:

- Refleksoloji masajı: ayak tabanındaki beden refleks noktalarının belirlenmesi ile tanıda hangi organın bozuk olduğu anlaşılabilir. Ayaktan başka diğer mikrosistem olanakları da (örneğin yamamoto’nun kafa akupunkturu gibi). Bu bölgelere yapılan masajlar tedaviye katkı sağlar

- Rehabilitasyon: kırık sonrası gelişen hareket kısıtlılıklarının açılmasında manuplasyon ve masajdan faydalanılmaktadır. Ameliyat sonrası yürüyüş öğretilmesi, düztabanlarda basışın düzeltilmesi gibi tekrar huy edindirme de bu kapsamda uygulanmaktadır.

- Kendi kanıyla tedavi: geleneksel tedavilerden sayılan bu teknikte kişinin kanı alınıp santrifüje edilip tekrar enjekte edilmektedir. İmmun sistemi güçlendirici olumlu etkileri vardır.

- Kupa çekme: anadolu’nun geleneksel uygulamalarından olan kupa çekme tüm dünyada etkin olarak kullanılıyor. Özellikle omurga çevresindeki noktaların ısıtılmasıyla refleks tedavi uygulanması nedeniyle tüm vücudu etkiler.

- Medikal detoksifikasyon: bu amaçla hastaların kampa alınarak kişiye özgü hazırlanan perhizlerle alerjik ve tolere edilemeyen gıdaların bedenden eksiltilmesi; lavman, nöral terapi, fitoterapi ve ortomoleküler takviyelerle bedensel medikal detoksifikasyon sağlanması; kişisel masaj, nefes ve meditasyon, doğaya dönüşle zihinsel temizlenme amaçlanmaktadır.  kişiye özgü perhiz hazırlanırken, biorezonans ve ayurvedadan faydalanılarak bir liste oluşturulur, ve merkezin usta aşçısı tarafından pişirilerek perhiz bizzat uygulatılır. ağır metal tespit edilirse şelasyon tedavisi yapılır. elektromanyatik zararlanma varlığına göre kişinin yaşadığı ve çalıştığı yerde de sadeleştirmeye gidilir. Müzik yapma, toprakla uğraşma, sanatsal uğraşılar, yemek pişirme, şifalı bitki yetiştirme ve toplama, yoga, tai chi ile enerji toplamayı öğrenme, sonrasında bedenin tekrar kirlenmesini önlemeyi öğretmek de detoks programının önemli parçasını oluşturuyor.