Op.Dr.H. Güray ALIN

Op.Dr.H. Güray ALIN 1998'de ege üniversitesinden ortopedi ve travmatoloji uzmanlığını aldıktan sonra başta Marmaris Caria Hastanesi olmak üzere, Bursa, İznik, İstanbul ve Türkiyenin her köşesinde özel hastanelerde hizmet verdi. Travma ve el-mikrocerrahi , spor yaralanmaları ve artroskopik cerrahilerin yanında omurga ve eklem, iskelet sisteminin kronik ve klasik tedavilere dirençli hastalıklarının konservatif tedavileri üzerinde çalıştı. Bir vata olarak iskelet sisteminin hemen tüm ağrılarını kendi üzerinde deneyimleyerek, kendi tecrübelerinden yola çıkarak tamamlayıcı ve alternatif yöntemlerin çok değerli katkılarını fark etti. Nöral terapi (Prof.Dr.Hüseyin Nazlıkul'un eğitimleri ve kursları ile), geleneksel çin tıbbı ve akupunktur, manuel terapi, ayurvedik beslenme ve detoks (şelasyon) , bitkisel ve tamamlayıcı takviyeler, nefes teknikleri, kişisel gelişim, aikido, tai chi ve chi kung, refleksoloji ve yoga eğitimleri aldı. Yıllardır planladığı iyileşme kliniğini Elif'in de destek ve katkılarıyla Marmaris'te başlattı. Hayal ile birlikte ailecek "Zenith İyileşme Merkezinde" yaşıyorlar.

Elif ALIN

1979 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi spor akademisine girdi ve aynı dönemde amatör olarak dans etti. Step ve aerobik eğitmenliği yaptığı yıllarda, 2003'de Marmaris'de Fransız yogi Patrick ile bir aylık yoga kampında yoga ile tanıştı ve Sivananda temelli yoga çalışmalarına devam etti. 2004 yılında Ortopedi Uzmanı Dr.Güray Alın ile evlendi ve Hayal'i dünyaya getirdi. Bu arada Tai Chi ve kundalini yoga workshoplarına katıldı,Tayland'da Paul Dallaghan Ashtanga yoga workshop'a katıldı ve Mantak Chia ile tanışma fırsatı buldu. Arayış içinde Aikido çalışma ve seminerlerlerine de katıldı. 2009 yılında Hindistan Yoga Vidya Dham'da uluslararası başlangıç ve orta seviye yoga eğitmenliği sertifika programını tamamladı.Türkiye ve yurt dışında durağan ve Osho kundalini meditasyonları, yin yoga, yoga anatomy, workshoplarına katıldı. 2 sene önce İstanbul'da natürel tedaviler fuarında, Dr.Günnur Başar'ın seminerinde Homeopati ile tanıştı ve bu holistik tedavi yöntemi hayatına girdi, 2 senelik Homeopati eğitimini tamamladı.. Fırsat buldukça yurtiçi ve yurt dışında bütünsel, spiritüel yaklaşımlı çalışmalara ve eğitimlere katılan Elif Alın, Marmaris'te Zenith İyileşme Merkezi'nde Yoga eğitmenliği ve homeopati pratiğine devam ediyor.

Erdem Şenyer

1978’de Bursa Orhangazi’de doğdu. Çocukluğunu dedesinin çiftliğinde toprakla ve doğa ile haşır neşir olarak geçirdi. Yaban bitkilerini tanımaya da o zamanlar başladı. Turizm işletmelerinde, matematik köyü gibi projelerde çalıştıktan sonra bitkileri ilaç olarak kullanan bir doktorla tanıştı. Yaptığı işten ayrılarak bu doktorun yanında 5 yıla yakın çıraklık yaparak bitkilerle tedaviyi öğrendi. Şu anda Çıralı’da çok sevdiği tabiatın içinde yaşıyor, şifalı bitkileri hem üretiyor, hem doğal ortamında topluyor, onlardan karışım çayları, bitki yağları, kremler, tentürler yapıyor. 3 yıl önce tanıştığımızda tedavi merkezi projemize katılan sevgili Erdem sayesinde şifalı bitkilere taze, kaliteli ve ucuz şekilde ulaşabiliyoruz. Merkezimizin Otacısı olarak, karışım çay formülleri hazırlıyor, hastalarımıza özel bitkisel tedavi reçeteleri oluşturuyor, ürünleri zarif paketler içinde merkezimize kadar ulaştırıyor.

Hakkımızda

Klinikte, cerrahi girişimler dahil, klasik ortopedi ve travmatoloji pratiği ve ,farklılık olarak, ağrı gidermek ve rahatsızlığın esas nedenini tedavi etmek için akupunktur ve nöral terapi, biorezonans, ozon terapi, manuel terapi ve masaj, bitkisel ve ortomoleküler tamamlayıcıların kullanımı, kolon hidroterapi , aile dizimi, holotropik nefes çalışması şeklindeki girişimler uygulanır. Tanıda konvansiyonel radyolojik incelemelerin yanında biorezonans ve uygulamalı kinezyolojiden de yararlanılarak tanı ve tedavi olasılıkları arttırılır. Klasik Homeopati, hem semptom giderme hem de uzun dönemde, geniş spektrumda ,hemen tüm hastalıkların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Merkezin doğadaki mekanında kapalı ve açık alanlarda yoga, tai chi ve chi kung, meditasyon, nefes terapileri, genel egzersiz programları , detoks ve zihinsel arınma için periyodik programlar hazırlanmaktadır. Bu anlamda, programlar,;spa uygulamaları hariç antiaging prensiplerini de içerir. Doğada yürüyüş, bahçe ve toprakla uğraşı, müzik yapma, doğal döngülerin kutlandığı toplantılar ve akşam sohbetleri, sağaltıcı bitkilerin toplanması, hazırlanması ve kullanımı, doğal beslenme gibi uğraşlarla davranış ve algılayış rehabilitasyonuna yardımcı olunması amaçlanıyor.

Aile dizimi, bilişsel terapi gibi psikolojik yönelimli tedaviler, kliniğin konsültanlarınca düzenli ziyaretlerle gerçekleştirilmektedir.Her hastanın tedavisinde bireysel spesifik uygulamalar belirlenmekle birlikte tedaviler temelde üç grupta toplanıyor: İlki, hastanın başvurma nedeni olan semptomlarının giderilmesi için yapılan uygulamalar; ikinci grupta semptomların gerçek kökeni ve bozucu alanların tedavisi; üçüncü grupta hastada algı, duygulanım ve düşünce şablonlarının rehabilitasyonu ile semptomların tekrarlamasının önlenmesi. Birbirinden kesin hatlarla ayrılamasa da yapılan her uygulamanın bu üç grupta ayrı ayrı etkileri, ağırlıkları mevcuttur; metodların seçiminde hastaya spesifik kombinasyon, zamanlama, doz, süre gözetilerek kesin etki amaçlanırken bir yandan da fazla tedavi ve yan etkilerden kaçınılmaya çalışılır. Tedavileri birbirine alternatif olarak görmüyor, hastaya faydalı olacak kombinasyonun parçaları olarak eşit önemde göz önüne alıyoruz. Hastamızı ne kadar büyük bir koruma şemsiyesi altına alabilirsek, kendimizi o kadar başarılı sayıyoruz. Hastalarımızın iyileşmeleri, hayatlarında oldukları yerden daha iyiye gitmeleri, kendi özlerine uygun değişerek, bu değişimi korumaları merkezimizin amacıdır. Bu yüzden, hasta olsun ziyaretçi olsun her katılımcımızın zeniti, yaşam girdabında dönüp dolaşıp yorulduklarında koşulsuz destek bulacakları ve tekrar yollarını bulabilecekleri bir kutup yıldızı örneği ile rehber olmak isteğindeyiz.